pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 21 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1791

[ZDJĘCIA] Czas pandemii - czas remontów w ZSP w Łące

Czas pandemii spowodował, iż przez długi okres budynki szkolne i przedszkolne świeciły pustkami. Ten smutny czas, bez dzieci na placówce, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łące został wykorzystany na drobne remonty i malowanie.

Remont w ZSP w Łące · fot. ZSP Łąka


Na pierwszy rzut poszła sala przedszkolna najmłodszej grupy zajączki. Dzięki Radzie Rodziców zakupione zostały do sali nowe pomoce dydaktyczne, zabawki i meble. Nasza niezastąpiona ekipa remontowa, którego głównym trzonem jest konserwator pan Krzysztof i nasza woźna pani Irka, pięknie pomalowali salę wraz z szatnią i wejściem do przedszkola.

W drugiej kolejności, jak tylko pogoda na to pozwoliła, na zewnątrz trwały prace malarskie. Odnowione zostały wszystkie części metalowe: furtki, bramy, barierki i kosze. Tutaj w pracę włączyli się dosłownie wszyscy pracownicy zarówno szkoły, jak i przedszkola. Trzeba przyznać, że efekt prac był bardziej niż zadowalający.

Ponieważ nasza placówka w swoim składzie ma zarówno szkołę , jak i przedszkole i czasami dzieci przedszkolne lawirują pomiędzy szkolnymi, zdecydowaliśmy się na postawienie małego murka oddzielającego salę przedszkolną Biedronek od korytarza głównego. Jeden z rodziców wykonał go dla nas. Przy okazji zostały wyremontowane dwie kolejne sale przedszkolne. I tutaj znowu nasi pracownicy stanęli na wysokości zadania.

W międzyczasie pozyskaliśmy sponsora na część mebli do stołówki, a brakujące meble zasponsorowała Rada Rodziców i Spółdzielnia Uczniowska. Z budżetu zakupiliśmy rolety na okna, zostały pomalowane ściany na których zawisły nowe postery.

Remont w ZSP w Łące
Remont w ZSP w Łące · fot. ZSP Łąka


Kolejnym etapem działań malarskich została poddana sala matematyczna, w której zawisł na ścianie nowy monitor interaktywny, zakupiony ze środków rezerwy oświatowej. Ponadto sala została wyposażona w sprzęt do nauki zdalnej (kamera, mikrofon kierunkowy, lampa ring), który otrzymaliśmy gratis od Centrum Nauki Kopernik.

Największym wyzwaniem dla naszych pracowników było malowanie szkolnych korytarzy na 3 poziomach i klatki schodowej. Niemniej ich trud się opłacił. Korytarze są piękne. I tutaj znowu dzięki staraniom jednego z nauczycieli, pani Renaty Bieleckiej-Witek, która zaangażowała do pracy rodziców, na I piętrze powstał uroczy kącik dla uczniów.

Kolejnej metamorfozie poddana została sala przedszkolna grupy Motylki. Sala została odmalowana. Na ścianie zawisł nowoczesny monitor interaktywny zakupiony z budżetu. Przemeblowano, a w wygospodarowanej wnęce utworzono kącik wyciszeń.

Remont w ZSP w Łące
Remont w ZSP w Łące · fot. ZSP Łąka


Wszystkim remontom jak wiemy towarzyszą prace przygotowawcze i porządkowe. Ponieważ malowania było dużo nasze panie sprzątające oraz woźne przedszkolne naprawdę miały co robić. Dobrze wykonana robota to gwarancja zadowolenia z pracy.

W wakacje planujemy odnowić salę przedszkolną grupy Pszczółek. I marzy nam się wymalowanie sali wielofunkcyjnej oraz biblioteki. Tutaj jednak potrzebna będzie pomoc.

Barbara Jastrzębska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.