pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 8 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2432

Maraton Życia: morsowe wejście na Pilsko dla Filipka z SMA!

Pszczyńskie Bosaki, RodzicewRuchu.pl oraz AktywnaPszczyna.pl zapraszają w niedzielę, 24 stycznia na morsowe wejście na Pilsko. Wszystko dla Filipka z SMA!

31 grudnia biegiem przez Główny Szlak Pszczyński w ramach inicjatywy Maraton Życia rozpoczęła się akcja pomocy dla Filipka Cholewy, który choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje prawie 9,5 mln złotych na terapię genową.

Teraz po raz kolejny możemy pomóc chłopcu poprzez przeliczenie kilometrów na złotówki i wsparcie zbiórki. 24 stycznia grupa chętnych wyruszy o godzinie 7.00 z parkingu przy granicy w Korbielowie na Pilsko. To będzie morsowe zdobywanie drugiego najwyższego szczytu Beskidów!

Filip Cholewa
Kilkumiesięczny Filipek Cholewa walczy z SMA · fot. Załoga Filipka kontra SMA / Facebook


Organizatorami akcji są Pszczyńskie Bosaki, RodzicewRuchu.pl oraz AktywnaPszczyna.pl, którzy zapraszają wszystkich morsów do wspólnego wejścia w spodenkach na Pilsko. W ten sposób wesprzemy Filipka. Wyzwanie jest proste: wchodzimy i wpłacamy na konto chłopca min. 10 zł. Jeżeli nie morsujecie i nie wchodzicie w ramach inicjatywy, ale popieracie akcję, również możecie wpłacić minimum 20 zł.

Skarbonka życia: www.siepomaga.pl/maratonzyciafilipcholewa

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/3484570158308307/.

Pomagamy, bo możemy! Udało się już pomóc Maciusiowi Cieślikowi - teraz pora na Filipka!

Partnerzy akcji zorganizują niebawem kolejne wyzwania, o których Załoga Filipka kontra SMA będzie na bieżąco informować na swoim Facebooku: www.facebook.com/filipeksma.

Informacji o nich szukajcie też na stronach:
www.facebook.com/MaratonZycia
www.facebook.com/rodzicewruchupl/

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.