Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 października 2020
  • 16 października 2020
  • wyświetleń: 6423

17. Spotkania z Kulturą Żydowską przenoszą się do sieci

Za nami:

W dniach 15-18 października miały odbyć się w Pszczynie 17. Spotkania z Kulturą Żydowską. Niestety, w związku z nasileniem się epidemii i wprowadzeniem większych obostrzeń sanitarnych, wszystkie stacjonarne wydarzenia zostały odwołane. Współorganizator Spotkań, Sławomir Pastuszka zaprasza jednak na wykłady online. W wąskim gronie zaproszonych gości odbędzie się również planowane odsłonięcie pamiątkowych tablic na cmentarzu żydowskim oraz Placu Dworcowym.

XVI Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie - zwiedzanie cmenatrza żydowskiego przy ul. Katowickiej ze Sławomirem
Ubiegłoroczne Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie - 20.10.2019 · fot. Andrzej Grynpeter


Wykłady będą dotyczyć symboli i motywów obecnych na nagrobkach cmentarza żydowskiego w Pszczynie, o których Sławomir Pastuszka pisze w swojej najnowszej publikacji "Sprawiedliwy jak palma zakwitnie".

Harmonogram wykładów w internecie:


  • czwartek, 15 października - godz. 17.30 - Motywy i symbole ze świata roślin i zwierząt,
  • piątek - 16 października - godz. 17.30 - Motywy i symbole związane ze światłem, tożsamością oraz granicą i oddzieleniem.


Wykłady odbędą się na platformie ZOOM


Na wtorek, 20 października zaplanowano natomiast uroczystości ku czci ofiar Holocaustu wraz z odsłonięciem tablicy pamiątkowej na cmentarzu żydowskim przy ul. Katowickiej, poświęconej Józefowi i Kurtowi Silbersteinom, zamordowanym w Wiśle Wielkiej. Tego dnia odbędzie się również uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej na Placu Dworcowym ku czci Żydów pszczyńskich zamordowanych podczas II wojny światowej.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Pszczynie i Sławomir Pastuszka.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.