pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 stycznia 2021
  • wyświetleń: 719

Książki dla małego i większego dziecka - dlaczego to dobry pomysł na prezent?

Materiał partnera:

Świat dziecka kreuje wyobraźnia i perspektywa wykorzystania bodźców, które go otaczają do wieloaspektowego rozwoju. Nic dziwnego, że to właśnie podczas czytania, dzieci uczą się, poznają i potem tworzą najwięcej. Książka zakupiona na prezent to wspaniała okazja do intensywnej nauki. Dlaczego jeszcze warto ją kupić?

Książki dla małego i większego dziecka - dlaczego to dobry pomysł na prezent?


Dzieci uczą się i rozwijają niemal każdego dnia. Nic dziwnego, że rodzice z tak ogromnym zaangażowaniem wybierają dla nich zabawki, książki i aranżują przestrzeń, w której przebywają. Im dokładniej dopasujemy wszystkie dodatki, wyposażenie i elementy zabawowe dla wieku swojej pociechy, tym rzetelniej zadbamy o to, by dziecko stymulowało się do rozwoju.

Spośród wszystkich zabawek to jednak książka ma największe znaczenie dla rozwoju dziecka. Dobierając odpowiednią lekturę, rodzić może nie tylko ciekawie spędzić czas z dzieckiem, wypełnić w jakiś interesujący sposób wieczorne przygotowania do snu, czy też popołudnia pełne intensywnych zabaw. Z dobrą książką można przejść wspaniałą przeprawę przez cały czas dorastania malucha - od niemowlaka do nastolatka. A jakich pozycji poszukiwać na prezent dla określonej grupy wiekowej?

Książka dla niemowlaka - co wybrać?Małe dziecko, już od pierwszych dni życia poznaje świat zmysłami. Ogromne znaczenie odgrywa tutaj wzrok. Oczami dziecko zapamiętuje twarze członków rodziny i przegląda książki. Niemałą wartość poznawczą posiada jednak także zmysł dotyku. Wystarczy przejrzeć dosłownie kilka pozycji książkowych dla dzieci, by szybko się przekonać, jak pięknie szeleszczą lub przytulają na okładkach, na których znajduje się miękki plusz.

Książki edukacyjne - idealne dla najmłodszych dzieci mają ogromne walory poznawcze. Dzięki nim dziecko może także zapamiętać pierwsze dźwięki, które dla wielu pociech stają się dosłownie ukojeniem.

Czy warto kupować książki niemowlakowi? Oczywiście, że tak. Bo choć zwykle są to po prostu kolorowe książeczki, w których główną rolę odgrywa obraz to każda z nich staje się wyjątkowo rozwijającą pozycją do pierwszej nauki. Zobaczysz, że każde dziecko będzie zachwycone z takiego prezentu.

Książka dla kilkulatka - co się sprawdzi?Jeśli dziecko ma już kilka lat to wreszcie jest okazja ku temu, by mogło rozpocząć swoją pierwszą naukę słów, liter i liczb. Dla kilkulatka można kupić naprawdę ciekawe pozycje do zabaw w domu, które przy okazji zadbają o jego stymulację.

Kilkulatek lubi kolorowe książki, najczęściej serie o określonym bohaterze, w których przewija się jeden określony wątek tematyczny. W takich książeczkach nie brakuje przygód, wrażeń i pierwszych emocji. Dziecko nawet kilkuletnie, bardzo mocno utożsamia się z takimi przyjaciółmi. Dzięki nim uczy się i przygotowuje do swojej dalszej drogi w życiu.

Książki dla nastolatków - nie tylko fantasyNastolatkowie bywają wymagający, ale nie oznacza to wcale, że nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić. Wystarczy przeprowadzić z nimi krótką rozmowę, o aktualnych trendach, nowościach lub idolach, za którymi szaleją. Na półce książkowej nastolatka, z pewnością nie może zabraknąć dobrej pozycji biograficznej, czy też słownika języka obcego.

Wielu z nich właśnie na tym etapie, kształtuje u siebie kierunki zainteresowań i zastanawia się: kim chciałby zostać w przyszłości. Tutaj sprawdzą się zatem na prezent także liczne poradniki, czy też książki podróżnicze.

Dla wielbicieli fantasy, z pewnością znajdzie się dobra pozycja, która w okresie świątecznym będzie przygotowana w atrakcyjnej cenie. Sprawdź ofertę książek dla nastolatków i wybierz taką, która sprawi mu ogromną radość.